Ernest L. Rossi Ph.D.

Ernest Lawrence Rossi jest światowej sławy psychologiem, psychoterapeutą, naukowcem i nauczycielem. Jest autorem 37 książek z dziedziny psychoterapii. W swojej pracy naukowej i terapeutycznej skupia się na procesach leczniczych opartych na relacji ciało-umysł. Jest twórcą nowatorskiego podejścia w psychoterapii i hipnozie terapeutycznej opartego o nowoczesną neurobiologię i genomikę.

Od 1975 roku zasiadał w zarządzie Instytutu C.G. Junga w Los Angeles a od 1976 roku w radzie certyfikującej analityków. Był uczniem a następnie współpracownikiem Miltona H. Ericksona. Wspólnie napisali takie książki jak "Lutowy Człowiek - rozwój świadomości i poczucia tożsamości w hipnoterapii", "Hypnotic Realities", "Hypnotherapy: An Exploratory Casebook", czy "Experiencing Hypnosis: Therapeutic Approaches to Altered States". Był także redaktorem czterotomowej publikacji prac zebranych Miltona H. Ericksona oraz czterotomowego wydania jego wykładów i warsztatów. 

Jest twórcą psychogenomicznego i neuronaukowego podejścia do psychoterapii i hipnozy terapeutycznej. Wybrane publikacje na ten temat to, opublikowana w Polsce "hipnoterapia -psychobiologiczne mechanizmy uzdrawiania" oraz "The Breakout Heuristics", "A Discourse with our Genes" czy "The Psychobiology of Gene Expression.

Ernest L. Rossi jest również autorem nowatorskiego podejścia do snów w psychoterapii opisanego w książce "Dreams and the Growth of Personality - Expanding Awareness in Psychotherapy"

Doktor Rossi jest również laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym między innymi:

1986 - Lifetime Achievement Award for Outstanding Contributions to the Field of Psychotherapy - przyznana przez Fundację Miltona H. Ericksona

2003 - Lifetime Achievement Award for Outstanding Contributions to the Field of Psychotherapy - przyznana przez Amerykańskie Towarzystwo Psychoterapeutyczne

2008 - Lifetime Achievement Award for Outstanding Contributions to the Field of Psychotherapy - przyznana przez Amerykańskie Towarzystwo Hipnozy Klinicznej oraz Bernauer Newton Trust

Jako wykładowca zapraszany był na wykłady i prelekcje przez uczelnie i organizacje profesjonalne na całym świecie w tym między innymi w:

Afryce, Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazyli, Bulgarii, Kanadzie, Chili, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Węgrzech, Islandii, Indiach, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Polsce, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wenezuelii, Walii oraz w Stanach Zjednoczonych.

 

TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!