Program szkolenia:

 

Podczas warsztatu nauczysz się dostrzegać i wykorzystywać w terapii naturalne rytmy biologiczne organizmu. Dowiesz się, w jaki sposób uruchamiać w pacjencie procesy leczenia na wszystkich poziomach od umysłu do genu. Nauczysz się technik skutecznie wspierających procesy leczenia w zaburzeniach związanych ze stresem oraz psychosomatycznych. Poznasz podstawy nowego psychobiologicznego podejścia do hipnozy klinicznej Ernesta Rossiego, ucznia Miltona H. Ericksona.

 

Szczegółowy program:

1.Omówienie 4-stopniowego procesu twórczego w psychoterapii.

2.  Sugestia hipnotyczna – czym jest i na jakiej zasadzie działa?

3. Rodzaje sugestii- omówienie i ćwiczenia

4. Wprowadzenie pojęcia procesów ideodynamicznych - ich zastosowanie w praktyce psychoterapeutycznej - demonstracja, ćwiczenia

5. Szok psychologiczny, niespodzianka i nowość w procesach terapeutycznych, analiza przypadków

6.Protokoły lecznicze, głównie demonstracje, ćwiczenia (np. Hand Mirroring, Merry Symptom Chase itd.)

 

 

Termin: 20-21.05.2016

Miejsce: Poznań - Wielkopolski Instytut Psychoterapii (http://www.wip-dzmr.poznan.pl)

 

Koszt:

wpłata do 29 lutego 2016 – 300 zł

wpłata od 1 marca 2016 – 350 zł

 

Aby zapisać się na szkolenie przejdź na stronę: http://www.wip-dzmr.poznan.pl/szkol.php  i wejdź w zakładkę "W stronę twórczej świadomości"

Spotkania z Ericksonem to pomysł zrodzony z pasji. To propozycja od pasjonatów dla pasjonatów.

Jest to cykl spotkań, których głównym celem jest poznawanie i zgłębianie oryginalnej pracy terapeutycznej i idei zaproponowanych przez doktora Miltona H. Ericksona. W ramach tych spotkań mamy w planach przede wszystkim dobrze się bawić. Będziemy to osiągać poprzez:

Analizę oryginalnych studiów przypadków Miltona Ericksona

Analizę i dyskusję na temat oryginalnych koncepcji związanych z terapią i hipnozą kliniczną opracowanych głównie przez Miltona Ericksona i doktora Ernesta L. Rossiego

 

Zadawanie trudnych pytań i próby wspólnego poszukiwania odpowiedzi na nie.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Krakowie, 13 lutego w sobotę o godzinie 12.

 

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat spotkań napisz na adres: terapia@jandyba.pl

 

 

Tematy poprzednich spotkań:

1. Podstawy podejścia Miltona H. Ericksona 

Na spotkaniu dyskutowaliśmy na temat modelu terapeutycznego przedstawionego przez doktora Miltona H. Ericksona. Dyskusja wsparta była studiami przypadków.

2. Struktura sugestii hipnotycznej

Na spotkaniu analizowaliśmy w oparciu o studia przypadków strukturę sugestii hipnotycznej wykorzystując wskazania opisane przez doktora Miltona Ericksona i doktora Ernesta Rossiego.

3. Szok psychologiczny w psychoterapii

Na spotkaniu analizowaliśmy w oparciu o studia przypadków Miltona H. Ericksona oraz ramę teoretyczną zaproponowaną przez doktora Ernesta Rossiego, uwzględniającą najnowsze odkrycia neuronauki, aplikację szoku psychologicznego w psychoterapii w celu gwałtownego wywołania zmiany. 

4. Podstawy Psychobiologicznego podejścia do hipnozy dr Ernesta Rossiego

Na spotkaniu zostały przedstawione główne założenia podejścia psychobiologicznego dr Ernesta L. Rossiego. Omówiliśmy czterostopniowy proces twórczy i jego znaczenie z perspektywy procesów neurogenezy i ekspresji genów. Przeanalizowaliśmy również demonstracje kliniczne w tym podejściu.

5. Proces zmiany z perspektywy badań prowadzonych w Mental Research Institute

Na spotkaniu omówiliśmy idee zmiany z perspektywy przedstawianej głównie przez Paula Watzlawicka. Udało nam się przeanalizować procesy zmiany pierwszego i drugiego rzędu. Analizy podparliśmy jak zwykle studium przypadku.

Kojarzony jest zwykle z odmiennym stanem świadomości, wywołanym sztucznie przez zewnętrzne czynniki, jak choćby rytmiczne uderzanie bębnów. Osoba w transie miałaby wykonywać czynności, do których zwykle nie byłaby zdolna.
W tej obiegowej opinii jest trochę prawdy. Otóż stan transu, który jest wykorzystywany we współczesnej psychologii i psychoterapii faktycznie pozwala na to, do czego nasz mózg nigdy by nie dopuścił w stanie pełnej świadomości. Oznacza to, że trans pozwala nam zredukować hamulce i przeszkody, które często uniemożliwiają proces terapeutyczny lub po prostu utrudniają nam życie w różnych jego aspektach.

Z własnej praktyki terapeutycznej wiem, że ten stan pozwala moim pacjentom uporać się z wieloma codziennymi przeszkodami: przewlekłym bólem, nieśmiałością, lękiem, fobią, czy permanentnym stresem.

Dlatego teraz chciałbym zaproponować Państwu jednodniowy warsztat pracy w transie, który pozwoli Państwu na zgłębienie własnej psychiki i doświadczenie emocji poprzez maksymalną koncentrację na sobie. Wspólnie będziemy zgłębiać techniki transowe, które mogą dokonać realnych zmian w Państwa życiu.

Warsztat adresowany jest do osób które:

  • przeżyły lub przeżywają stres w życiu, domu lub pracy
  • odczuwają zmęczenie
  • chcą poznać nowe sposoby panowania nad emocjami
  • chcą poczuć ulgę w bólu i zredukować napięcie
  • chcą rozwinąć w sobie wewnętrzny spokój
  • chcą rozwinąć i poznać lepiej siebie i swoje potrzeby

 

Kiedy i gdzie?

      Warsztat odbędzie się w Zakopanem w okolicach dworca autobusowego i kolejowego

      Termin: 5 lipca 2014 od godziny 10 do 18.

      Koszt: 100 zł od osoby

      Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy do końca czerwca.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu w przypadku niewystarczającej liczby uczestników

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztacie prosimy o kontakt mailowy terapia@jandyba.pl lub telefoniczny pod numerem 602655100

 

TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!